RSS اخبار طب ایرانی
صفحه جاري : 1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6   صفحه 1 از 6   تعداد اخبار اين گروه خبري: 55
دکتر غلام‌رضا کُردافشاری( متخصص طب ایرانی)
خواص نعناع از دیدگاه طب سنتی
نعناع، سبزی فوق‌العاده مهمی به شمار می‌رود که از دوره‌های کهن تا به امروز نزد ایرانیان از اهمیت خاصی برخوردار بوده است و در طب سنتی نیز جایگاه خاصی را به خود اختصاص داده است.

1399 / 04 / 15 -13:39


انواع خواب‌های مضر روزانه | بهترین زمان خواب
متخصص طب سنتی بهترین زمان خواب را ۹ شب تا ۴ صبح دانست و گفت: ۵ نوع خواب در روز وجود دارد که خواب در برخی از این زمان‌ها مفید و در برخی دیگر مضر است.

1399 / 04 / 08 -13:11


نکاتی درباره برگ زیتون و دیابت

1399 / 03 / 31 -12:6


بهترین میوه ها برای مبارزه با گرمازدگی
دکتر مجید امتیازی ( متخصص طب سنتی ) اظهارکرد: با آغاز فصل تابستان به لحاظ داشتن مزاج گرم و خشک از نظر فصلی و از طرف دیگر شرایط اقلیمی و آب و هوای گرم و خشک یزد باید تمهیداتی برای پیشگیری از بروز گرمازدگی انجام داد.

1399 / 03 / 27 -9:6


نسخه های طبیعی که استرس کنکور را کم می کنند
سید مهدی میر غضنفری عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: افرادی که کارهای فکری زیادی انجام می دهند همانند کنکوری ها ، باید چند نکته را حتما رعایت کنند که یکی از آنها داشتن خواب کافی است

1399 / 03 / 25 -9:24


عوارض خطرناک مصرف خودسرانه گیاهان دارویی
یکی از موضوعاتی که در سطح جامعه با آن مواجه هستیم موضوع مصرف بی‌رویه و غیرمنطقی دارو ها است که اخیرا این مسئله در مصرف گیاهان دارویی نیز رواج پیدا کرده است

1399 / 03 / 20 -8:48


راهکار ساده طب ایرانی برای پیشگیری از ریزش مو
دکتر علیرضا عباسیان درباره توصیه‌های طب ایرانی برای محافظت از موها اظهار کرد: این طب موها را به یک گیاه تشبیه می‌کند همانطور که گیاه برای روییدن به شرایط مناسب نیازمند است موها نیز باید تقویت شوند تا رشد کافی را داشته و ریزش موها صورت نگیرد.

1399 / 03 / 12 -13:38


اگر ترش می‌کنید؛ این سبزی خوردن را نخورید.
سبزی خوردن از مزیت‌های سفره ایرانی است. در یک بشقاب سبزی خوردن، گیاه‌های مختلفی با ویژگی‌های مختلف حضور دارند و تقریبا همه آنها اشتهاآور و مقوی گوارش هستند.

1399 / 03 / 07 -12:46


ملاحظات مصرف میوه در ماه مبارک رمضان
میوه ها و تأمین رطوبت بدن یکی از منابع مهم تامین کننده رطوبت بدن، در شرایط آب و هوایی گرم، میوه ها هستند. در زمان گرمی هوا از یک طرف قوای هاضمه رو به ضعف رفته و از طرفی برای مقابله با گرمی هوا باید خوراکی هایی با خاصیت سرد و تر مصرف شوند. اغلب میوه ها رطوبت بخش بوده و هضم آسانی دارند لذا در فصول گرم مصرف آن ها مناسب است. شرایط روزه داری در آب و هوای گرم بدن را نیازمند رطوبت می‌کند. علاوه بر دمنوش ها، شربت ها و غذاهای آبکی می‌توان از میوه ها نیز برای تامین این رطوبت استفاده کرد. در این پست، ملاحظات مصرف چند میوه را برایتان ذکر می‌کنیم.

1399 / 02 / 16 -11:16


چرا خربزه و عسل را نباید همزمان مصرف کرد؟
یک متخصص طب ایرانی، با بیان اینکه طبق نظر حکمای این طب، مواد غذایی باید با مصلحات‌شان مصرف شوند، گفت: مصرف همزمان برخی مواد غذایی مانند خربزه و عسل می‌تواند باعث دل درد و آسیب به بدن شود.

1399 / 02 / 15 -13:7

 

مسابقه عکس قلب سالممسابقه اینترنتی قلب سالم


آموزش تصویری احیای قلب

با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید

 

آموزش پیشگیری سلامت قلب

درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم

اندازهگیری استرس

آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد !

 

  

بهینه سازی وب سایت - طراحی پرتال ورود