موارد يافته شده : 61 پرسش - صفحه 1 از 7   ::: صفحه جاری :   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7
جستجو برای:   جستجو در:  

 

این عارضه بیشتر در آقایان دیده می شود . شما می توانید با مشورت با پزشک از قرصی به نام (Eplerenone) پلرنون استفاده کنید.


1396 / 04 / 15 

 

معمولا این حالت به دنبال تنگی عروق ایجاد می شود و عفونت پا یکی از عللش کم خونی و نرسیدن خون به پا می باشد. البته منظور از این عفونت، عفونت هایی است که به دلیل کم رسیدن خون به پا، پا دچار عارضه و آلودگی می شود. هم چنین گرفتگی عروق پا بیشتر در زمینه دیابت و مصرف سیگار ایجاد می شود که راه حل آن قطع سیگار و درمان دیابت است. ولی ممکن است این عارضه که به دنبال سالها عدم کنترل قند و یا مصرف سیگار ایجاد شده ، با قطع عوامل مذکور برگشت پذیر نباشد. ولی در شرایطی که تنگی و گرفتگی عروق زیاد باشد می توان از جراحی و در مواردی از آنژیو پلاستی استفاده کرد. درمانهای دارویی در این زمینه می تواند مصرف دارویی مانند پنتوکسی فیلین باشد که بر اساس شرایط بیمار و توسط پزشک تجویز می شود. ولی معمولا پاسخ دارویی چشمگیری ایجاد نمی کند . در نهایت رعایت مسائل بهداشت فردی در این زمینه مفید است مانند : پوشیدن کفش های طبی و روفرشی که میزان تعریق در پا و ضربه به پا را کم می کند و می تواند از عفونت پا جلوگیری کند.


1396 / 04 / 08 

 

این مسئله به خاطر مشکل مغزی می باشد. باید بررسی کرد که آیا بیمار قبل از عمل، مشاوره با متخصص مغز و اعصاب داشته است یا خیر که معمولا این مشاوره انجام می شود. اگر مشاوره انجام نشده بود باید با متخصص مغز و اعصاب مشاوره شود و اینکه آیا آسیب مغز حین عمل ایجاد شده است یا بعد از عمل؟ هم چنین اگر فشار بیمار زیر 10 است علت آن مشکل مغزی است. 


1396 / 03 / 30 
با سلام وخسته نباشید خانمی هستم 34 ساله که با یک درد شدید به دکتر مراجعه و پس از نوار قلب و اکو گفتن پرولاپس دریچه میترال(mvp) دارم که بیماری مهمی نیست بعد از یک سال و نیم به دلیل بارداری مجددا به متخصص قلب مراجعه و اکو شدم که گفتن مارسایی خفیف پیدا کرده الان بعد 4 سال فشار سنگینی در قفسه سینه و یک درد مبهم در قلبم دارم که به گردن و پشتم و کتفم رسیده چند وقتیست تنگی نفس دارم وزیاد یرفه میکنم تا اینکه چند شب پیش با حال بدی بیدار شدم سرگیجه شدید تا بلند شدم که کمی آب بخورم حالتی مثل سنکوب رخ داد و بیهوش شدم وبا سر خوردم زمین در آن لحظه متوجه اصابت سرم به سرامیکها نشدم وقتی به هوش آمدم از خونریزی سرم متوجه شدم قبلا هر یک یا دوماه یک گرفتگی مختصر قلب داشتم الان دردها برایم روزمره شده اند مرتب درد شروع و چند ساعتی بهتر و دوباره همان درد مبهم شروع میشود به نظر شما این اتفاقات مربوط به اعصاب است یا بیماری من پیشرفت کرده یا ممکنست از کم خونی یا افت قندوفشار باشد ممنونم

 

عکس اکو خود را بفرستید تا پزشک نظر خود را در مورد وضعیت شما تشریح کند.


1396 / 02 / 17 

 

اگر در حین ورزش دچار حملات سرگیجه و یا از دست دادن هوشیاری می شوید احتمالا دچار مشکل هستید. ولی اگر در حین ورزش دچار حملات سرگیجه و یا از دست دادن هوشیاری نمی شوید و لی افزایش ضربان قلب دارید، جای نگرانی نیست و توصیه می شود یک تست ورزش انجام دهید.


1396 / 02 / 03 

 

به دلیل اینکه اطلاعاتی که شما در مورد بیمارتان گزارش کرده اید، ناقص می باشد، ممکن است هر جوابی از طرف پزشک پاسخگو باعث ترس بی مورد شما در مورد بیماری مادرتان یا باعث غفلت شما در این مورد شود. ولی با این حال افیوژن دو مورد است: 1- افیوژن قلب و 2- افیوژن ریه .
با این شرایط اگر افیوژن در قلب باشد علتش ویروسی است. ولی اگر در ریه باشد معمولا علت ثانوی و نارسایی قلبی است و با تاثیر نارسایی تشدید می شود. تو صیه به مراجعه به متخصص قلب و عروق می شود.
 


1396 / 01 / 17 

  ارسال سوال:

نام:


ایمیل:
   

سوال:
 

 

ارسال مطلب برای پرتال قلب سالم

 


مسابقه عکس قلب سالممسابقه اینترنتی قلب سالم


آموزش تصویری احیای قلب

با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید


خبرنامه پرتال قلب سالم

عضو شوید تا برایتان اطلاعات مفید سلامت قلب ارسال شود


آموزش پیشگیری سلامت قلب

درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم

اندازهگیری استرس

آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد !

از ما بپرسید قلب سالم

سوال از شما، پاسخ از ما

  

بهینه سازی وب سایت - طراحی پرتال ورود