آموزش

پیام های آموزشی ویژه بیماران مبتلا به بیماری های مزمن (قلبی -عروقی، فشارخون بالا، دیابت و اختلال چربی های خون) در زمان همه گیری کووید 19

در صورتی که از داروهای درمان سرطان یا بیماری های مغزی و یا کورتن استفاده می کنیم باید فشارخون خود را هر دو هفته یکبار یا حداکثر ماهانه اندازه گیری و کنترل کنیم.
 در صورتی که مبتلا به بیماری های مزمن مانند فشارخون یا دیابت هستیم از پزشک بخواهیم در صورت تحت کنترل بودن بیماری، مقدار داروها را برای مدت 3 تا 6 ماه تجویز کند، تا کمتر به پزشک مراجعه کنیم.
در صورتی که مبتلا به بیماری فشارخون هستیم و سن زیر 60 سال داریم، فشار خون باید کمتر از 90/140 میلی متر جیوه و در صورتی که سن 60 سال و بالاتر  داریم، باید کمتر از 90/150 میلی متر جیوه باشد.
اگر مبتلا به دیابت هستیم، در زمان شیوع کرونا به دفعات بیشتری قندخون خود را اندازه گیری کنیم. به خصوص اگر انسولین مصرف می کنیم روزانه حداقل 4 نوبت قندخون خود را اندازه گیری کنیم.
در صورتی که بیماری دیابت ما به خوبی تحت کنترل است، می‌توانیم فاصله مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی یا پزشک را افزایش دهیم.
در صورتی که در منزل دستگاه اندازه گیری فشارخون و یا قندخون داریم، با نحوه اندازه گیری صحیح و استفاده از دستگاه آشنا شویم.
در صورت ابتلا به فشارخون، بدون تحویز پزشک از داروهایی که فشارخون را بالا می برد نظیر (بروفن، ناپروکسین، ایندومتاسین و ....) استفاده نکنیم.
در صورت ابتلا به بیماری دیابت و یا فشارخون، واکسن آنفلوانزا و پنومونونی تزریق کنیم.
 
منبع : پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت

ساعت : 12:51 -  روز  : چهار شنبه  - 5 /  9 / 1399 /  شماره خبر : 31 / تعداد نمايش :75

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 

مسابقه عکس قلب سالممسابقه اینترنتی قلب سالم


آموزش تصویری احیای قلب

با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید

 

آموزش پیشگیری سلامت قلب

درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم

اندازهگیری استرس

آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد !

 

  

بهینه سازی وب سایت - طراحی پرتال ورود