آموزش

مضرات مصرف زیاد چای سبز و سیاه (2)

گلوکوم (آب سیاه): کافئین موجود در چای سیاه و سبز ممکن است باعث افزایش فشار داخل چشم می شود. این افزایش در طی 30 دقیقه اتفاق می افتد و حداقل 90 دقیقه طول می کشد.
 
در افرادی که سابقه ژنتیکی ابتلا به سرطان  مانند سرطان پستان، سرطان رحم، سرطان تخمدان، آندومتریوز یا فیبروم های رحمی دارند چای سیاه ممکن است مانند هورمون استروژن عمل کند. هورمون استروژن در این افراد می تواند احتمال ابتلا به سرطان را افزایش دهد  اگر شرایطی دارید که با قرار گرفتن در معرض استروژن بدتر می شود از چای سیاه استفاده نکنید.
 
فشار خون بالا: کافئین موجود در چای سیاه ممکن است فشار خون را در افرادی که فشار خون بالا دارند افزایش دهد. با این حال به نظر نمی رسد افرادی که مرتبا چای سیاه یا سایر محصولات کافئین دار می نوشند دچار فشار خون بالا  بشوند.
 
سندرم روده تحریک پذیر :(IBS) کافئین موجود در چای سیاه  و سبز به ویژه هنگامی که به مقدار زیادی مصرف شود، ممکن است اسهال را بدتر کند و علائم IBS را بدتر کند. IBS یا سندرم روده تحریک پذیر با احساس ناراحتی، درد مزمن در ناحیه شکم، نفخ و تغییرات در عادات روده‌ای بدون هرگونه علت دیگری مشخص می‌شود. اسهال یا یبوست  می‌توانند ممکن است در افراد مبتلا به صورت متناوب دیده شوند. IBS یا سندرم روده تحریک پذیر در اغلب بیماران منجر به شرایط خطرناک نمی‌شود و آسیبی دائمی به روده بزرگ نمی‌رساند، ولی می‌تواند به علت عوارض جانبی باعث ایجاد اختلال در زندگی روزمره گردد. افراد مبتلا به این بیماری اغلب بیش از دیگران دچار ریفلاکس معده  می شوند. IBS یک گروه از نشانه های روده ای است که معمولا با یکدیگر همراه می شوند. علائم و نشانه ها از شدت و طول مدت فرد تا فرد متفاوت است. سندرم روده تحریک پذیر می تواند سبب آسیب روده در بعضی موارد شود.
 
پوکی استخوان: کافئین باعث افزایش میزان کلسیم موجود در ادرار می شود. این ممکن است استخوان ها را تضعیف کند. بنابراین بیش از 300 میلی گرم کافئین (تقریباً 3-2 لیوان چای سیاه) در روز مصرف نکنید. مصرف مکمل  کلسیم  ممکن است در جبران تلفات کلسیم کمک کند.
 
مثانه بیش فعال: کافئین ممکن است خطر ابتلا به مثانه بیش فعال را افزایش دهد. کافئین موجود در چای سیاه همچنین ممکن است علائم را در افرادی که مثانه بیش فعال دارند بدتر کند.
 
کم کاری تیروئید: نوشیدن 3 لیوان چای سبز و سیاه  در روز باعث تامین کل فلوراید موردنیاز روزانه بدن بزرگسالان می شود. در عین حال  دریافت بیش از اندازه فلوراید (بیش از 3 لیوان چای) ممکن است باعث کم کاری تیروئید گردد.
 
لازم به ذکر است که مضرات چای سیاه که عمدتا به دلیل داشتن کافئین هست شامل چای سبز هم می شود.
 
منبع : دفتر بهبود تغذیه جامعه 

ساعت : 10:28 -  روز  : دو شنبه  - 10 /  6 / 1399 /  شماره خبر : 31 / تعداد نمايش :73

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 

مسابقه عکس قلب سالممسابقه اینترنتی قلب سالم


آموزش تصویری احیای قلب

با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید

 

آموزش پیشگیری سلامت قلب

درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم

اندازهگیری استرس

آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد !

 

  

بهینه سازی وب سایت - طراحی پرتال ورود