آموزش

ویروس کرونا ، سوغات مرگبار مسافرت ها

در دوران انتشار ویروس کرونا، سفرهای غیر ضروری در تعطیلات می تواند سوغات مرگباری برای مسافران به همراه داشته باشد و یک عمر پشیمانی برای خانواده به ارمغان بیاورد.

کارشناسان حوزه بهداشت و درمان سفرهای غیر ضرور را یکی از راه‌های مهم انتقال و گسترش ویروس کرونا در مناطق مختلف می‌دانند به همین دلیل ضمن هشدار درخواست شده که مردم از سفرهای غیر ضرور و تفریحی در این ایام جدا خودداری کنند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد درصد بالایی از افرادی که به مسافرت می‌روند شاید شرایط حضور مستقیم در ملک شخصی خودشان را نداشته باشند و برای تهیه مواد غذایی، اسکان و سرویس‌های بهداشتی از فضاهای عمومی استفاده کنند که این موضوع می‌تواند به گسترش بیماری کمک کند.

حضور و همراهی چند خانوار در مسافرت‌ها خطر ابتلاء را بیشتر می‌کند و جمعی از هموطنان که به صورت گروهی مسافرت کرده اند پس از بازگشت از سفر مبتلا شده و آلودگی خود را هم به خانواده و دیگران انتقال داده اند و افراد سالمندی که حتی مسافرت نداشتند آلوده شده اند که این موضوع نگران کننده است.

افرادی که به سفر رفته و در مسیر و مقصد مسافرت از فضاهای عمومی استفاده می‌کنند در معرض خطر بیشتری هستند ضمن اینکه در سفرها با حضور در محیط‌های عمومی از جمله مراکز تفریحی و گردشگری، دریا و پلاژها که پر مخاطره هستند به استقبال ابتلاء به ویروس کرونا می‌روند.

ساعت : 9:38 -  روز  : چهار شنبه  - 5 /  6 / 1399 /  شماره خبر : 31 / تعداد نمايش :67

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 

مسابقه عکس قلب سالممسابقه اینترنتی قلب سالم


آموزش تصویری احیای قلب

با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید

 

آموزش پیشگیری سلامت قلب

درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم

اندازهگیری استرس

آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد !

 

  

بهینه سازی وب سایت - طراحی پرتال ورود