آموزش

راه اندازی بسیج همگانی کنترل فشار خون در سراسر کشور

دکتر علیرضا رییسی در گفت و گو با وبدا، با اعلام این مطلب و با تاکید بر ضرورت کنترل فشار خون، اظهار کرد: براساس آمارها، متاسفانه در کشور ما 45 درصد از افرادی که فشار خون بالا دارند، از این عامل خطر برای سلامتی آگاهی نداشته و پیرو آن، برای پیشگیری از این بیماری و درمان به موقع آن  نیز اقدام نکرده اند.

بنابراین، بعد از مدتی با عوارض ناشی از پرفشاری خون که شامل ، سکته های قلبی و مغزی و عارضه های قلبی و کلیوی است، به پزشک مراجعه می کنند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: متاسفانه 50 درصد افرادی که از فشار خون خود مطلع هستند نیز، دارو مصرف نکرده و تحت درمان مناسبی قرار ندارند و لذا فشار خون آنها تحت کنترل نیست.

یکی از توصیه های سازمان بهداشت جهانی در حوزه کنترل بیماری های غیر واگیر، کنترل فشارخون است که براساس آن ، وزارت بهداشت، در آستانه روز جهانی فشارخون، راه اندازی بسیج همگانی کنترل فشارخون در کشور را در دستور کار خود قرار داد.

دکتر رییسی با بیان اینکه راه اندازی کمپین همگانی فشار خون در کشور با هدف شناسایی، کنترل و اطلاع رسانی و ارجاع موارد شناسایی شده به پزشک ، برگزار می شود، تصریح کرد: این غربالگری در گروه هدف افراد30 سال به بالای جامعه انجام شده و طبق پیش بینی ها، بیش از 20 میلیون نفر تحت آزمایش اندازه گیری فشار خون قرار خواهند گرفت و انتظار داریم، حدود 2 میلیون نفر از افرادی که از مشکل فشار خون خود مطلع نیستند، شناسایی شده و درمان مناسبی دریافت کنند.

وی با بیان اینکه این بسیج همگانی با همکاری و مشارکت تمامی معاونت های وزارت بهداشت و سازمان های وابسته به وزارتخانه برگزار خواهد شد، بر ضرورت همکاری های بین بخشی در این راستا تاکید کرد و گفت: همچنین ، مشارکت سازمان های مردم نهاد ، نهادهای سلامت محور، بسیج، هلال احمر و بخش خصوصی و سایر ارگان ها و نهادهای تاثیرگذار در این راستا، بسیار راهگشا خواهد بود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در پایان تاکید کرد: با توجه به اینکه روز 27 اردیبهشت ماه ، با عنوان روز جهانی فشار خون نامگذاری شده است، بسیج همگانی فشار خون نیز در این تاریخ در سراسر کشور آغاز شده و 6 تا 8 هفته تداوم خواهد داشت و تمام هموطنان از روستا تا شهر غربالگری خواهند شد. این اقدام در محل تجمعات مردم از جمله سازمان های دولتی و غیر دولتی، مساجد، اماکن عمومی، ادارات، کارخانجات و سایر محل ها، عملیاتی خواهد شد.

 

منبع : وزارت بهداشت

 

ساعت : 12:24 -  روز  : یکشنبه  - 22 /  2 / 1398 /  شماره خبر : 31 / تعداد نمايش :285

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 

مسابقه عکس قلب سالممسابقه اینترنتی قلب سالم


آموزش تصویری احیای قلب

با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید

 

آموزش پیشگیری سلامت قلب

درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم

اندازهگیری استرس

آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد !

 

  

بهینه سازی وب سایت - طراحی پرتال ورود