آموزش

تمام مزایای بهداشتی دانه های آفتابگردان را بشناسید

به گزارش آوای سلامت به نقل از active beat  این دانه ها سهم مناسبی از کالری و چربی دارند و سرشار از اسیدهای چرب ضروری، ویتامین ها و مواد معدنی هستند. دانه های آفتابگردان می توانند بخشی از یک رژیم غذایی سالم و با انرژی بالا باشند.

 

بهبود سلامت قلب: دانه های آفتابگردان می توانند به محافظت از قلب شما کمک کنند زیرا منبع خوبی از ویتامین ای هستند. این نوع ویتامین، آنتی اکسیدانی است که فعالیت رادیکال های آزاد را در بدن خنثی می کند و منجر به جلوگیری از اکسیداسیون کلسترول می شود.

کمک به بهبود فرایند هضم: میلیون ها نفر از مردم از ریفلاکس معده و عارضه یبوست رنج می برند. این مشکلات مرتبط با یک رژیم غذایی ناسالم، دارای چربی، کالری بالا، قند و نمک است. رژیی که میزان فیبر آن بسیار پایین است. این در حالی است که مصرف فیبر به بهبود فرایند هضم کمک می کند. دانه های آفتابگردان سرشار از فیبر هستند و می توانند برای کسانی که از عارضه ریفلاکس معده در بلند مدت رنج می برند، بسیار مفید باشند.

مبارزه با سرطان: دانه های سرطان سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی از جمله ویتامین ای، سلنیوم و مس با خواص آنتی اکسیدانی هستند. تحقیقات پزشکی نشان می دهند که رژیم غذایی سرشار از آنتی اکسیدانها به جلوگیری از رشد سلول های سرطانی در تمام قسمت هی بدن از جمله روده بزرگف پروستات، ریه ها و ... کمک می کند.

بهبود سلامت استخوان ها: نسل جدید، در جستجوی یافتن کلسیم در مواد غذایی است؛ ماده معدنی که به بهبود سلامت و استحکام استخوان ها کمک می کند. اما فقط کلسیم نیست که در بهبود سلامت استخوان ها نقش دارد. منیزیم موجود در دانه های آفتابگردان نیز همین نقش را ایفا می کند. علاوه بر این، دانه های آفتابگردان سرشار از مس است که می تواند منجر به افزایش انعطاف پذیری استخوان ها و مفاصل شود.

بهبود خواب: دانه های آفتابگردان سرشار از تریپتوفان هستند؛ اسید آمینه ای ضروری برای احساس آرامش و بهبود کیفیت خواب.

تقویت حافظه: مشکلات حافظه کوتاه مدت یا بلند مدت زندگی طبیعی و سالم فرد را تحت تاثیر قرار می دهد با این حال مصرف دانه های آفتابگردان، به بهبود حافظه کمک می کند زیرا این دانه ها حاوی کولین هستند. کولین ترکیبی است که مشکلات شناختی را کاهش می دهد. علاوه بر این، منیزیم موجود در این دانه ها به کاهش فرکانس سردردهای میگرنی کمک می کند.

ساعت : 7:35 -  روز  : پنج شنبه  - 18 /  5 / 1397 /  شماره خبر : 31 / تعداد نمايش :104

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 

مسابقه عکس قلب سالممسابقه اینترنتی قلب سالم


آموزش تصویری احیای قلب

با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید

 

آموزش پیشگیری سلامت قلب

درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم

اندازهگیری استرس

آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد !

 

  

بهینه سازی وب سایت - طراحی پرتال ورود