آموزش

یک فوق تخصص جراحی قلب عنوان کرد:

ایجاد عوارض قلبی ، سیروز کبدی و مرگ با مصرف الکل

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)؛ دکتر سید محمود نورایی فوق تخصص جراحی قلب مرکز آموزشی درمانی حضرت فاطمه زهرا (س) ساری گفت : الکل باعث از بین رفتن عضله قلب می‌شود و این موضوع در دنیا با تحقیقات و مقالات مختلف به اثبات رسیده است.


وی افزود : مصرف الکل به بهانه تامین آنتی‌ اکسیدان موجود در آن کاری اشتباه است و می‌توان آنتی‌اکسیدان موردنیاز بدن را از میوه‌ها و آب‌میوه‌های موجود برطرف کرد.


این عضو هیات علمی به حرام بودن مشروبات الکلی از نگاه شرعی تاکید کرد و افزود: مصرف الکل به مقدار کم هم موجب بیماری‌های قلبی می‌شود و این مطلب از نگاه علمی در مقالات و تحقیقات بسیاری وجود دارد .


وی یکی دیگر از مضرات مصرف الکل را تشدید بیماری قلبی عنوان کرد و گفت: بر اساس تحقیقات انجام‌شده الکل باعث تشدید بیماری‌های قلبی می شود.


دکتر نورایی ادامه داد: مصرف الکل به عضلات قلبی آسیب می‌رساند و موجب بیماری کاردیومیوپاتی می‌شود که در این صورت توان عضلات قلبی پایین می‌آید و باعث کاهش قدرت انقباض عضله قلبی بیمار می‌گردد.


عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: این‌گونه بیماران که عضلات قلبی آنان ضعیف می‌شود به چهار گروه تقسیم می‌گردند که در گروه اول ، بیماران می‌توانند فعالیت‌های فیزیکی به‌صورت معمول ولی با مشورت پزشک انجام دهند.


این جراح و قلب و عروق ادامه داد: در گروه دوم ، بیماران با فعالیت‌هایی که به انرژی زیاد نیاز دارد تنگی نفس پیدا می‌کنند و در گروه سوم افراد با تحرک بدنی معمولی دچار تنگی نفس می‌شوند و در گروه چهارم با کمترین تحرکی موجب تنگی نفس شده و کمترین تحرک باعث تنگی نفس در آن‌ها می‌شود.


دکتر نورایی عوارض الکل را بسیار زیاد عنوان کرد و گفت: مصرف الکل علاوه بر ایجاد عوارض قلبی موجب سیروز کبدی و نهایتاً مرگ بیمار هم می‌شود. 

منبع : پایگاه جامع آموزش و فرهنگ سازی سلامت وزارت بهداشت

ساعت : 12:28 -  روز  : دو شنبه  - 21 /  3 / 1397 /  شماره خبر : 31 / تعداد نمايش :327

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 

مسابقه عکس قلب سالممسابقه اینترنتی قلب سالم


آموزش تصویری احیای قلب

با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید

 

آموزش پیشگیری سلامت قلب

درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم

اندازهگیری استرس

آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد !

 

  

بهینه سازی وب سایت - طراحی پرتال ورود