آموزش

رییس سازمان نظام پزشکی کشور :

بیماری‌های قلبی عروقی تاثیر مستقیمی در بروز سکته مغزی دارند

به گزارش سرویس سلامت ایسنا، دکتر علیرضا زالی در مراسم افتتاحیه بیست و یکمین کنگره بین‌المللی بیماری‌های مغز و اعصاب و الکتروفیزیولوژی بالینی، مهم‌ترین بیماری حوزه مغز و اعصاب را سکته مغزی عنوان کرد و گفت: هرچند طی سال‌های اخیر درمان‌های مناسبی در زمینه سکته مغزی انجام شده، اما در زمان وقوع سکته مغزی به دلیل پیچیدگی بافت مغز درمان آن بسیار سخت است.


وی مهم‌ترین استراتژی در مقابله با سکته مغزی را پیشگیری از وقوع آن دانست و گفت: از آنجایی که بیماری‌های قلبی و عروقی تاثیر مثبتی روی سکته مغزی دارند، می‌توان با اصلاح الگوی زندگی، رفع استرس‌های محیطی و مشکلات تغذیه‌ای همزمان هم شانس ابتلا به بیماری قلبی را کاهش داد و هم از خطر وقوع سکته مغزی جلوگیری کرد.


زالی فشار خون و دیابت را دو عامل مهم در بروز سکته مغزی عنوان و تاکید کرد: مشکل بزرگ ایرانیان بی‌اطلاعی از بیماری دیابت و فشار خون خود بوده و زمانی متوجه این بیماری می‌شوند که دیگر کار از کار گذشته است.


وی تاکید کرد: اگر دیابت و فشار خون به موقع تشخیص داده شود، می‌توان از بسیاری از آسیب‌های بعدی ناشی از آنها از جمله خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و مغزی جلوگیری کرد.
به گفته رییس سازمان نظام پزشکی کشور، نبود معاینات ادواری سبب شده است تا بسیاری از ایرانیان از ابتلای خود به بیماری دیابت یا فشار خون مطلع نباشند.

 

ساعت : 12:19 -  روز  : سه شنبه  - 10 /  12 / 1395 /  شماره خبر : 31 / تعداد نمايش :224

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 

مسابقه عکس قلب سالممسابقه اینترنتی قلب سالم


آموزش تصویری احیای قلب

با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید

 

آموزش پیشگیری سلامت قلب

درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم

اندازهگیری استرس

آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد !

 

  

بهینه سازی وب سایت - طراحی پرتال ورود