آموزش

ارتباط گرگرفتگی دوران یائسگی و بیماریهای قلبی عروقی

دکتر مهرداد منصوری
======================
دو مطالعه جداگانه نشان داده است که در زنانی که گرگرفتگی دوران یائسگی در آنها زودتر شروع میشود ممکن است بیشتر در معرض بیماری های قلبی باشند. همچنین مشخص شده است در زنانی که تعداد گرگرفتگی ها در روز بیشتر است احتمال بروز بیماری های قلبی هم افزایش می یابد.
محققان می گویند گرگرفتگی دوران یائسگی در زنان در همان زمانی شروع میشود که ریسک بیمار یهای قلبی هم افزایش میابد و بروز زودهنگام این علامت میتواند به متخصصین قلب کمک کند تا آن دسته از زنانی را که بیشتر در معرض بروز بیماریهای قلبی هستند را شناسایی کنند.
محققان تعداد گرگرفتگی در یک دروه 24 ساعته را با اتصال یک حسگر ویژه به فرد مورد مطالعه قرار دارند و سلامت سیستم عروقی وی را هم با بررسی سونوگرافی عروق ارزیابی کردند. مطالعه نشان داد که در آنهایی که در یک دوره 24 ساعته بیش از ده گرگرفتگی داشتند با 50 درصد کاهش سلامتی عروق مواجه بودند.
مطالعه دیگر نشان داد که در آن دسته از زنان که گرگرفتگی آنها در سن زیر 42 سالگی شروع شده است مشکلات عروقی بیشتری وجود داشت.
حدود هفتاد درصد از زنان در شروع یائسگی و منوپوز دچار گرگرفتگی و تعریق شبانه میشوند و مطالعات قبلی تاثیر تغییرات هورمونی در بروز این حالات را نشان داده است. تغییراتی که میتواند بر روی سیستم قلبی عروقی هم موثر باشد.

 

ساعت : 13:42 -  روز  : شنبه  - 11 /  10 / 1395 /  شماره خبر : 31 / تعداد نمايش :519

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 

مسابقه عکس قلب سالممسابقه اینترنتی قلب سالم


آموزش تصویری احیای قلب

با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید

 

آموزش پیشگیری سلامت قلب

درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم

اندازهگیری استرس

آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد !

 

  

بهینه سازی وب سایت - طراحی پرتال ورود