آموزش

حمله قلبی خاموش چیست؟

افرادی که دچار حمله قلبی می شوند ممکن است بعدها این حمله را به خاطر آورند ولی گاه این نوع حمله ‌ها به اشتباه به عنوان سوء هاضمه، تهوع، دردهای عضلانی یا موردی شبیه سرماخوردگی تعبیر می شود.

به گزارش آوای سلامت به نقل ازmsnعلائم حملات قلبی اغلب با درد قفسه سینه، فشار و تعریق بیش از حد شناخته می شود اما گاه هیچ کدام از این نشانه ها بروز نمی کند و حمله قلبی در سکوت و خاموشی اتفاق می افتد.

محققان آمریکایی بیش از هزار و 800نفر از بزرگسالان با سابقه بیماری های قلبی و یا بدون آن را به مدت 10 سال مورد بررسی قرار دادند و به این کشف رسیدند که در 8 درصد از شرکت کنندگان شواهدی از تشکیل بافت اسکار در قلب مشاهده می شود که اغلب تشخیص داده نشده است. این بدان معنی است که این افراد ممکن است بدون آن که متوجه شوند، دچار حمله قلبی شده باشند.

در برخی موارد علائم حمله قلبی به اندازه ای وخیم نیست که بیمار را به مراکز درمانی سوق دهد. علائم ممکن است شامل درد خفیف در قفسه سینه، تهوع، استفراغ، خستگی غیر قابل توضیح، سوزش سردل، تنگی نفس، ناراحتی در گردن یا فک باشد. حتی علائم حمله قلبی خاموش ممکن است با سوء هاضمه یا آنفلوآنزا اشتباه گرفته شود.

دچار شدن به حمله قلبی خطر تکرار این حملات را به همراه دارد و گاه حملات بعدی ممکن است سبب افزایش احتمال بروز عوارضی از جمله نارسایی قلبی شود.

عوامل خطر ساز حمله قلبی شامل سیگار کشیدن یا جویدن توتون، بالا بودن کلسترول، دیابت، ورزش نکردن و اضافه وزن است.

در صورتی که بیمار احساس کند که دچار حمله قلبی خاموش شده باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کند تا پزشک در صورت لزوم انجام آزمایش های لازم را تجویز کند.

انجام آزمون هایی مانند الکتروکاردیوگرام، اکوکاردیوگرام و یا سایر آزمون‌های تصویرسازی قلب باید بر اساس صلاحدید پزشک معالج انجام شود تا نشانه وجود یا عدم وجود حمله قلبی مشخص شود.

افراد بالای 50 سال و یا بالای 40 ساله هایی که سابقه خانوادگی قوی از بیماری های قلبی یا سایر عوامل خطرساز مانند چاقی، فشار خون بالا، دیابت یا سیگار کشیدن دارند، در صورت بروز کوچکترین علائم مشکوک به حمله قلبی و ادامه این علائم بیشتر از 20 دقیقه، باید به پزشک مراجعه کنند.

منبع:http://iec.behdasht.gov.ir

ساعت : 12:45 -  روز  : یکشنبه  - 8 /  9 / 1394 /  شماره خبر : 31 / تعداد نمايش :10550

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 

مسابقه عکس قلب سالممسابقه اینترنتی قلب سالم


آموزش تصویری احیای قلب

با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید

 

آموزش پیشگیری سلامت قلب

درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم

اندازهگیری استرس

آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد !

 

  

بهینه سازی وب سایت - طراحی پرتال ورود