آموزش

کنترل فشارخون

مصرف یک لیوان آب چغندر در روز می‌تواند بطور متوسط ظرف مدت تنها ۲۴ساعت باعث کاهش 10 درجه ای در فشار خون شود. پژوهشگران بر این باورند که استفاده از خوراکی‌های سرشار از نیترات مانند چغندر یا سبزی‌های برگ سبز تیره به‌صورت روزانه می‌تواند کمک زیادی به گشاد شدن عروق و تسهیل گردش خون در رگ‌ها کند. از این رو، مصرف چغندر و سبزی‌های برگ سبز تیره به تمام افراد مبتلا به فشار خون بالا توصیه می‌شود.

- محققان آمریکایی می‌گویند که مصرف روزانه نصف فنجان گردو به مدت ۴ماه هم می‌تواند باعث بهبود جریان خون در بدن و کاهش سطح فشار خون شود. علاوه بر این افراد تحت این مطالعه علی رغم اضافه شدن 350 کالری به رژیم غذاییشان در روز افزایش وزنی مشاهده نکردند.گردو، منبع خوبی از فیبر، منیزیم و چربی‌های خوب است و به‌همین دلیل هم نقش بارزی در تنظیم و کاهش فشار خون بالا دارد.

- بذر کتان هم سرشار از اسیدهای چرب امگا۳ است که محققان معتقدند زمانی که این چربی مفید با لیگنان‌ها (نوعی فیتواستروژن) و فیبر موجود در این دانه روغنی ترکیب می‌شود، می‌تواند کاهش سطح فشار خون را به‌ همراه داشته باشد. معمولا به افراد مبتلا به فشار خون بالا توصیه می‌شود که برای کاهش ۱۰درصدی فشار خونشان روزی ۳ قاشق غذاخوری بذر کتان را به‌مدت ۶ ماه مصرف کنند (نتایج مطالعه ای که در ژورنال hypertensionچاپ شد)

- محدود کردن مصرف گوشت‌ها، مخصوصا گوشت قرمز، در برنامه غذایی هم از دیگر راه‌ های کاهش سطح فشار خون است. بهتر است افراد مبتلا به فشار خون، حداقل هفته‌ای یک روز را کاملا گیاه‌خوار شوند. مشاهده شد گیاهخواران در مقایسه با همه چیز خواران بطور متوسط 7 درجه کاهش در فشار خون سیستولی و 5 درجه کاهش در فشار خون دیاستولی داشتند.

(نتایج مطالعه ای که در ژورنال hypertensionچاپ شد)

منبع:http.nut.behdasht.gov.ir

ساعت : 8:15 -  روز  : یکشنبه  - 25 /  5 / 1394 /  شماره خبر : 31 / تعداد نمايش :1263

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 

مسابقه عکس قلب سالممسابقه اینترنتی قلب سالم


آموزش تصویری احیای قلب

با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید

 

آموزش پیشگیری سلامت قلب

درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم

اندازهگیری استرس

آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد !

 

  

بهینه سازی وب سایت - طراحی پرتال ورود