آموزش

کبد چرب، بیماری خاموش در کمین همه افراد

امروزه به موازات شیوع چاقی، کبد چرب نیز شیوع بالایی پیدا کرده است. برای درمان کبد چرب روشهای غلط زیادی امروزه بین مردم رایج است اما یادمان باشدهیچ درمان معجزه آسایی یا غذای معجزه آسایی برای آن وجود ندارد. قدم اول برای درمان کبد چرب، معمولا کاهش وزن از طریق رژیم غذایی سالم و ورزش است. کاهش وزن معمولا در راستای بیماری کبد چرب غیر الکلی است. کاهش 10 درصد از وزن بدنتان، ایده آل است، اما حتی کاهش 3 الی 5 درصد از وزن بدن نیز، می تواند به وضوح عوامل خطرناک را کاهش دهد. اگر شما بیماری کبد الکلی دارید و مشروبات الکلی مصرف می کنید، ترک مشروبات الکلی، مهم ترین کاری است که باید انجام دهید. برای دریافت کمک با متخصص تغذیه خود صحبت کنید. اگر مصرف الکل را متوقف نکنید، احتمالا دچار عوارضی مثل هپاتیت الکلی و سیروز می شوید.
 
رژیم غذایی سالم و متعادلی داشته باشید و به صورت منظم ورزش کنید. غذاهایی با میزان کربوهیدرات بالا مثل نان سفید، برنج، سیب زمینی و ذرت را محدود کنید؛ و مصرف نوشیدنی هایی با میزان شکر زیاد، مثل نوشیدنی های ورزشی و آبمیوه صنعتی را متوقف کنید.
 
درمان های جایگزین:
 
برای درمان بیماری کبد چرب غیرالکلی، هیچ گزینه ی درمانی دیگری اثبات نشده است. اما محققین در حال مطالعه هستند که آیا بعضی از ترکیبات طبیعی می تواند مفید واقع شود یا نه؛ از جمله:
ویتامین E: بر روی کاغذ، ویتامین E و سایر ویتامین ها با نام آنتی اکسیدان، می توانند با کاهش یا خنثی کردن آسیب های ناشی از التهاب، به محافظت از کبد کمک کنند. اما تحقیقات بیشتری نیاز است.
 
بعضی از شواهد، بیان می کنند که مکمل های ویتامین E، احتمال دارد برای افرادی با آسیب کبدی ناشی از بیماری کبد چرب غیرالکلی، مفید باشد. اما ویتامین E با افزایش میزان خطر مرگ و در مردان با افزایش خطر سرطان پروستات، مرتبط است.
 
قهوه: در تحقیقات نشان داده شده است که، در بین افرادی با بیماری کبد چرب غیرالکلی، آنهایی که گزارش داده اند که قهوه می نوشند، نسبت به آنهایی که قهوه کم می نوشند یا اصلا نمی نوشند، آسیب کبدی کمتری می بینند. معلوم نیست که چگونه قهوه بر آسیب دیدگی کبد اثر می گذارد.
 
منبع : دفتر بهبود تغذیه 

ساعت : 10:8 -  روز  : دو شنبه  - 12 /  10 / 1401 /  شماره خبر : 31 / تعداد نمايش :213

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 

مسابقه عکس قلب سالممسابقه اینترنتی قلب سالم


آموزش تصویری احیای قلب

با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید

 

آموزش پیشگیری سلامت قلب

درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم

اندازهگیری استرس

آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد !

 

  

بهینه سازی وب سایت - طراحی پرتال ورود