اخبار قلب

از فواید درمانی لیکوپن چقدر می دانید؟

به گزارش آوای سلامت به نقل از very well health یکی از بزرگترین فواید لیکوپن این است که از بدن در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند. رادیکال های آزاد به DNAو ساختارهای سلولی آسیب وارد می کنند:
 
لیکوپن و سرطان: مطالعات مختلف ارتباط بین مصرف لیکوپن و پیشگیری از رشد سلول های سرطانی را ثابت کرده اند. مصرف لیکوپن خطر ابتلا به سرطان سینه، سرطان ریه و سرطان پروستات را کاهش می دهد.
 
لیکوپن و قلب: لیکوپن ممکن است ضمن افزایش سطح کلسترولHDL (خوب)، توانایی کاهش کلسترول LDL (بد) را داشته باشد. بنابراین، مصرف این نوع آنتی اکسیدان با کاهش خطر ابتلا به حمله قلبی، گرفتگی شریان ها، فشار خون بالا و دیگر بیماری های مرتبط با قلب و عروق ارتباط دارد.
 
لیکوپن و سکته مغزی: در کنار تمام فواید لیکوپن، این نوع آنتی اکسیدان مزیت دیگری از جمله جلوگیری از سکته مغزی ناشی از لخته شدن خون دارد. به گفته محققان، کاهش سطح التهاب بدن و در نتیجه کاهش کلسترول در نتیجه مصرف لیکوپن، باعث کاهش خطر ابتلا به سکته مغزی می شود.
 
عوارض جانبی احتمالی: سطح ایمن لیکوپن در انسان برابر با 75 میلی گرم در روز است. لیکوپن غیر سمی است با این حال، آلرژی به لیکوپن موجود در غذا ممکن است باعث اسهال، تهوع، درد معده یا گرفتگی، گاز و از دست دادن اشتها شود. لیکوپنمی که در اثر آن رنگ پوست نارنجی می شود، با مصرف بالای لیکوپن بروز می کند. این عارضه بی خطر است و با کاهش مصرف لیکوپن برطرف می شود.
 
زنان باردار احتیاط کنند: مصرف مکمل های لیکوپن در زنان باردار باید با احتیاط صورت گیرد چون این مکمل خطر تولد زودرس و یا وزن کم هنگام تولد را بیشتر می کند.
 
خطرات بیشتر: لیکوپن ممکن است هنگام مصرف با داروهای ضد انعقاد، داروهای ضد پلاکت، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن و یا ناپروکسن، خطر خونریزی را افزایش دهد. از آنجا که لیکوپن ممکن است باعث کاهش فشار خون شود، از مصرف لیکوپن با داروهای فشار خون خودداری کنید.

ساعت : 12:35 -  روز  : شنبه  - 23 /  6 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :477

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 

مسابقه عکس قلب سالممسابقه اینترنتی قلب سالم


آموزش تصویری احیای قلب

با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید

 

آموزش پیشگیری سلامت قلب

درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم

اندازهگیری استرس

آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد !

 

  

بهینه سازی وب سایت - طراحی پرتال ورود