اخبار قلب

با حضور معاون بهداشتی وزارت متبوع:

کلینیک سطح سه فشارخون در بیمارستان متینی افتتاح شد

کلینیک سطح سه فشارخون با حضور معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس دانشگاه و جمعی از مسئولین در بیمارستان متینی کاشان روز پنج شنبه مورخ 22/1/92 افتتاح شد.

به گزارش وب دا، معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این مراسم، با مثبت ارزیابی کردن این کلینیک در کاشان گفت: این حرکت اقدام بسیار خوب، مردم پسندانه و مورد نیاز است.

دکتر فاطمه رخشانی، با ابراز خرسندی از افتتاح این کلینیک در کاشان افزود: ما این کار را با انگیزه ای مضاعف و پشتکار بیشتر در کشور پیگیری می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه 65 تا 70 درصد هزینه های درمان بر دوش مردم است، تصریح کرد: این امر به خاطر این است که نقش طب عمومی در برنامه ها کم رنگ شده است.

معاون بهداشتی وزارت بهداشت، با اشاره به اینکه افتتاح و ساخت مراکز درمانی متعدد تنها راهکار ارتقای سطح سلامت جامعه نمی باشد، تاکید کرد: شناسایی و پیشگیری مهم ترین مسئله در ارتقای سطح سلامت است.

وی، با اشاره به اینکه برنامه پزشک خانواده در دنیا سعی در رفع این نابسامانی دارد، اذعان داشت: با مراجعه افراد به سیستم پزشک خانواده و نظام ارجاع، بیماری هایشان شناسایی و درمان آن پیگیری می شود.

معاون بهداشتی وزارت متبوع، مراجعه متعدد بیمار برای شناخت بیماری و درمان اش را به چندین پزشک با صرف هزینه های گزاف را یادآور شد و گفت: این مشکل با مراجعه بیمار به سیستم پزشک خانواده و پیگیری درمان واحد و متمرکز بدون صرف هزینه های بالا برطرف می شود.

دکتر رخشانی با تاکید بر اینکه طی 30 سال اخیر خدمات و اقدامات بسیار زیادی در حوزه سلامت کشور انجام شده است، افزود: به دلیل نبود آموزش کافی در راستای برنامه های پیشگیرانه رضایت مندی مردم در سیستم مراقبت کم است.

به گفته وی، اجرای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع در سطح یک، کار بسیار خوب، موثر و ضروری است که اثربخشی آن با اجرای طرح در سطوح 2 و 3 تکمیل می شود.

معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نهادینه کردن فرهنگ آموزش و اطلاع رسانی در حوزه سلامت را تاکید و تصریح کرد: هفته سلامت هفته خدمت است که آموزش در خصوص پیشگیری و سبک زندگی سالم محور اصلی آن است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز در این مراسم، حضور دکتر رخشانی در کاشان به عنوان اولین سفر کاری ایشان بعد از انتصاب به این شهرستان را منشا خیر و برکات فراوان دانست.

دکتر محمد حسین اعرابی، با اشاره به رونمایی از پورتال قلب سالم دانشگاه افزود: این اقدام به دلیل افزایش معضلات بیماری های قلبی عروقی و مرگ و میرهای ناشی از آن ضروری بود.

وی، هدف و محوریت اصلی رونمایی از این پورتال را آموزش و بسیج پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی دانست و گفت: تمام منابع و امکانات دانشگاه علوم پزشکی به ویژه معاونت بهداشتی بسیج شده اند تا با اطلاع رسانی بیشتر در این طرح کشوری نقشی در ارتقای سطح سلامت جامعه داشته باشند.

دکتر اعرابی، اجرای طرح های پایلوت متعدد کشوری توسط معاونت بهداشتی را از نقاط قوت این دانشگاه دانست.

معاون بهداشتی دانشگاه نیز در این مراسم گفت: کلینیک سطح سه فشار خون به دنبال نیاز سنجی های آموزشی و شناسایی بیماری های قلبی عروقی در شهرستان های کاشان آران و بیدگل افتتاح شد.

دکتر سید علیرضا مروجی اظهار داشت: با مراجعه افراد به این کلینیک، اطلاعات وزن و فشار خون آنان در سامانه آنلاین ثبت می شود که در صورت نیاز  (بالا بودن فشار خون از حد استاندارد) به پزشک عمومی و در صورت نیاز به پیگیری و درمان تخصصی به کلینیک سطح سه فشار خون در بیمارستان متینی ارجاع داد ه می شوند.

وی با اشاره به آموزش در خصوص بیماری های  قلبی عروقی به زنان خانه دار با جمعیت تحت پوشش بالای 60 هزار نفر افزود:  37 هزار  و 300 نفر از این تعداد تاکنون طی 1865 جلسه و 3720 ساعت آموزش دیده اند.

دکتر مروجی با اشاره به شعار امسال سازمان بهداشت جهانی با عنوان "فشار خون را جدی بگیرید" تصریح کرد: این دانشگاه نخستین طرح سراسری غربالگری فشار خون را با آغاز هفته سلامت از 18 فروردین ماه در 30 مرکز بهداشتی درمانی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل با مشارکت دانشکده پرستاری و همکاری دانشجویان آن آغاز کرد.

به گفته معاون بهداشتی، اطلاع رسانی اجرای این طرح از طریق نشست مطبوعاتی، تربیون نماز جمعه، ادراه آموزش و پرورش، پورتال دانشگاه و مساجد انجام شده است.

دکتر مروجی، رونمایی از پورتال قلب سالم این دانشگاه برای نخستین بار در کشور توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آخرین روز از هفته سلامت و سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهرهای کاشان، آران و بیدگل، قمصر، مشکات، نوش آباد، مشهد اردهال، نیاسر و برزک پیرامون شعار روز جهانی بهداشت از دیگر برنامه های این دانشگاه در این هفته برشمرد.

 

 

ساعت : 7:32 -  روز  : شنبه  - 24 /  1 / 1392 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :2416

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 

مسابقه عکس قلب سالممسابقه اینترنتی قلب سالم


آموزش تصویری احیای قلب

با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید

 

آموزش پیشگیری سلامت قلب

درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم

اندازهگیری استرس

آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد !

 

  

بهینه سازی وب سایت - طراحی پرتال ورود