اخبار قلب

متخصص قلب و عروق:

زمان طلایی رساندن بیمار قلبی به بیمارستان را از دست ندهید

رسول خوشخوی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، گفت: درد، سوزش یا احساس سنگینی قفسه سینه که در هنگام فعالیت بدنی مثل دویدن و بالا رفتن از پله ایجاد می‌شود باید شما را به بیماری آنژین صدری مشکوک کند.
 
وی اضافه کرد: این درد در ناحیه استخوان جناغ سینه احساس می‌شود و با توقف فعالیت بدنی با گذاشتن قرص زیرزبانی در کمتر از ۵ دقیقه برطرف می‌شود.
 
متخصص قلب و عروق افزود: اما آنژین صدری ناپایدار سکته قلبی خفیف است که با افزایش ناگهانی تنگه عروق و قبل از بسته شدن رگ‌ها ظاهر می‌شود عمده آن درد سوزش در قفسه سینه است این نوع دل‌درد احتمال سکته قلبی را نیز به وجود می‌آورد.
 
وی در ادامه افزود: سکته قلبی زمانی اتفاق می‌افتد که رگ‌ها کاملاً بسته‌شده و خون‌رسانی به عضله قلب کاملاً قطع شود.
 
این پزشک متخصص تصریح کرد: سکته زمانی روی می‌دهد که با درد ناگهانی و شدید در حال استراحت به مدت نیم تا یک ساعت همراه باشد. این درد کم‌کم به کتف فک پایین یا دست‌ها نیز سرایت می‌کند و ممکن است با درد معده اشتباه شود.
 
خوشخوی ادامه داد: در اثر سکته قلبی بخشی از عضله قلب به علت قطع خون‌رسانی و تغذیه از بین می‌رود و قدرت پمپاژ آن کاهش می‌یابد هرچقدر این پمپاژ کمتر باشد وسعت سکته قلبی بیشتر است.
 
وی تأکید کرد: زمان بین شروع درد قفسه سینه و شروع درمان اصلی زمان طلایی نام دارد. به همین دلیل مراجعه سریع به مرکز درمانی بعد از شروع درد قفسه سینه می‌تواند به نجات بیمار کمک کند.
 
منبع : انجمن آترواسکلروزیس
 

ساعت : 13:5 -  روز  : سه شنبه  - 31 /  2 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :335

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 

مسابقه عکس قلب سالممسابقه اینترنتی قلب سالم


آموزش تصویری احیای قلب

با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید

 

آموزش پیشگیری سلامت قلب

درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم

اندازهگیری استرس

آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد !

 

  

بهینه سازی وب سایت - طراحی پرتال ورود