اخبار قلب

مدیر کل تغذیه وزارت بهداشت:

جای شیرینی سالم در قنادی ها خالی است/۶۰ درصد مردم اضافه وزن دارند

دکتر زهرا عبداللهی افزود: دغدغه وزارت بهداشت تغذیه سالم مردم است زیرا به علت مصرف بیش از قند و شکر، چربی بیش از ۶۰ درصد مردم یا اضافه وزن دارند یا چاق هستند و چاقی حتی در بین بچه های زیر ۵ سال نیز رو به افزایش است.

وی گفت: چاقی و اضافه وزن عامل مهم افزایش بیماری های غیر واگیر به خصوص دیابت، بیماری های قلبی و عروقی و سرطان از جمله سرطان پستان و پانکراس است و با افزایش روز افزون این بیماری ها در کشور مواجه هستیم.

عبداللهی اضافه کرد: مهمترین عامل افزایش چاقی و بیماری های غیر واگیر در ایران الگوی غذایی ناسالم و مصرف بیش از حد شکر، چربی و نمک است.

وی گفت: هر ایرانی به طور متوسط روزانه ۶۶ گرم شکر مصرف می کند در حالی که بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی حد مجاز مصرف شکر روزانه برای هر نفر کمتر از ۲۵ گرم است.

مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت افزود: این میزان شکر فقط از مصرف مستقیم قند و شکر مثلا کنار چای نیست بلکه شامل کل مصرف شیرینی در محصولات غذایی، شیرینی و شکلات، دسرها، بستنی و نوشیدنی هاست و با احتساب این محصولات ایرانیان بین ۲ تا ۳ برابر حد مجاز شکر مصرف می کنند.

وی اضافه کرد: متاسفانه ذائقه مردم به مصرف بیش از حد شکر عادت کرده است و تغییر این ذائقه کار سختی است. اشکال کار این است که میزان شیرینی و شکر در مواد غذایی شیرین افزایش یافته است.

عبداللهی گفت: پیشنهاد وزارت بهداشت این است که تا جای ممکن و تا حدی که به کیفیت محصولات آسیب نزند از میزان شکر و روغن در مواد غذایی و شیرینی ها کم شود و به طور کلی مصرف شیرینی های کم کالری و کم قند و شکر، کم روغن و کم نمک را توصیه می کنیم.

وی افزود: توصیه دیگر وزارت بهداشت استفاده از آرد سبوس دار و تولید محصولات فیبردار در قنادی هاست.

ساعت : 8:49 -  روز  : چهار شنبه  - 13 /  10 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :702

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 

مسابقه عکس قلب سالممسابقه اینترنتی قلب سالم


آموزش تصویری احیای قلب

با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید

 

آموزش پیشگیری سلامت قلب

درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم

اندازهگیری استرس

آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد !

 

  

بهینه سازی وب سایت - طراحی پرتال ورود