اخبار قلب

خبرگزاری مهر :

بیماری‌های قلبی علت ۲۰ تا ۳۰ درصد سکته های مغزی

دکتر مسعود اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: حدود ۲۰تا۳۰درصد از سکته های مغزی به دنبال نامنظمی های قلب اتفاق می افتد. به دنبال این نامنظی های ضربان، در داخل قلب لخته ایجاد شده و این لخته می‌تواند وارد رگ ها شده و از این طریق به مغز وارد شود که در نهایت منجر به سکته مغزی می شود.


وی افزود: با دو روش جدید می تواند از سکته های مغزی ناشی از بیماری های قلبی جلوگیری کرد. یکی از این روش ها، داروهای جدید ضدانعقادی است که خوشبختانه دو مدل از این داروها در کشور ایران وارد شده و مورد مصرف بیماران قرار می گیرد.


اسلامی تصریح کرد: نحوه مصرف این داروها ساده بوده و نیاز به آزمایش خاصی ندارد. این دارو می‌تواند با رقیق کردن خون در بیمارانی که دچار نامنظمی های قلبی هستند از بروز سکته های مغزی جلوگیری کند.


دبیر علمی کنگره تازه های قلب و عروق اظهار کرد: دومین روش برای جلوگیری از بروز این سکته ها روش عمل جراحی بسته است که از طریق رگ پای بیمار صورت می گیرد. در این روش آن قسمت از قلب که در آن لخته ایجاد می‌شود را می‌بندیم تا ایجاد لخته در این ناحیه صورت نگیرد.


وی ادامه داد: با این دو روش میتوانیم سکته های مغزی را که سالیانه صدها هزار نفر را در دنیا به آن مبتلا می شوند کاهش دهیم.


دبیر کنگره قلب و عروق گفت: از نکات جدید دیگر که در کنگره ی تازه های قلب و عروق مطرح می شود استفاده از باطری های جدید قلبی هست. باطری های قلبی را به دلایلی مانند کندی ضربان قلب ، ضعف عضله قلب و بیمارانی که دچار ایست قلبی شده اند، کار گذاشته می شود.


اسلامی اضافه کرد: باطری های جدیدی که در کنگره ی امسال مطرح می شود باطری هایی هستند که مستقیما از طریق رگ پا در داخل قلب کاشته و ضربان ایجاد می کند. نوع دیگری از باطری‌ها ، باطری هایی هستند که اصطلاحا به آنها بدون سیم می گویند که می توان آن را زیر پوست، کار گذاشت.


وی گفت: از روش های دیگر درمان نوین، تعویض دریچه های قلب به روش بسته است. تعویض دریچه آئورت چند سالی است که انجام می شود اما تعویض دریچه میترال چند ماهی ست که در دنیا شروع شده و درهمایش امسال این نوع حراجی بسته را مورد بحث قرار می دهیم. تاکنون تعویض دریچه میترال به صورت عمل باز در سراسر دنیا انجام می شده ولی تعویض آن به صورت عمل بسته و از طریق رگ پا، چند ماهی ست که در دنیا شروع شده است.

ساعت : 12:8 -  روز  : دو شنبه  - 1 /  8 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :510

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 

مسابقه عکس قلب سالممسابقه اینترنتی قلب سالم


آموزش تصویری احیای قلب

با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید

 

آموزش پیشگیری سلامت قلب

درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم

اندازهگیری استرس

آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد !

 

  

بهینه سازی وب سایت - طراحی پرتال ورود