اخبار قلب

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد:

بیماریهای قلبى عروقى، اولین علت مرگ و میر در کشور

دکتر ایرج حریرچی، خاطرنشان کرد: در ۴۰ سال گذشته امید به زندگی رشد زیادی داشته است، به طوری که امیدبه زندگی به ۷۴,۶ سال و امیدبه زندگی سالم (بدون بیماری) نیز در سال ۹۵ به ٦٤.٨ سال رسیده است.

دکتر حریرچی با اشاره به اینکه در سال ۹۴ حدود ٣٢٧ هزار و ٥٢٥ نفر در کشور فوت کردند، تصریح کرد: اولین علت مرگ و میر در کشور بیمارى های قلبى عروقى، دومین علت سرطان و سومین علت را تصادفات تشکیل می دهد، یعنی سالانه ٦٧ هزار نفر در اثر سکته قلبى، ٣٣ هزار نفر سکته حاد مغزى، ٧هزار در اثر سرطان و ١٥ هزار نفر بر اثر تصادفات جان خود را از دست داده اند.

وی گفت: در شاخص هاى مربوط به سلامتى رشد مناسبی داشتیم، چراکه میزان مرگ و میر نوزادان در هر هزار تولد زنده به زیر ١٠ مورد کاهش پیدا کرده و میزان مرگ و میر کودکان زیر ۵ سال در هر هزار تولد زنده به ۱۵,۵ مورد در هر هزار تولد زنده رسیده است، اما هنوز در برخى از شاخص هاى مربوط به سلامتى که بر سلامتی تاثیر دارد و مربوط به رفتار مردم است، مشکلات به قوت خود باقی مانده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: در سال ١٣٨٥ آمار چاقی در ایرانیان ٤٤ درصد بوده است که اکنون طبق آمارها به ۳٤ و در برخی آمارها به ٦٨ درصد رسیده است، چاقی عامل خطرناکی است و متاسفانه شیوع آن در کودکان زیر ۵ سال ١٣.٧ است و از طرفی ٢٠.٥ درصد جوانان١٣ تا ١٨ سال نیز اضافه وزن دارند.

وی بیان کرد: شیوع مصرف مواد دخانی در سال ۸۵ حدود ۱۱ درصد بود و در سال ۹۰ به ۱۴ درصد رسید و درحال حاضر رشد مصرف کنترل شده و به ۱۴,۱ درصد رسیده است، اما هنوز میزان قابل توجهی است.

دکتر حریرچی خاطرنشان کرد: فعالیت فیزیکی ناکافی در افراد بالای ۱۸ سال ۸۰ درصد و در جوانان ۱۳ تا ۱۸ ساله ۴۸,۷ درصد است. یعنی از هر دو جوان یکی فعالیت فیزیکی ناکافی دارد.

وی گفت: فشارخون بالا در حال افزایش است که ناشی از مصرف نمک، چربی و عدم تحرک بدنی است و میزان آن به حدود ۲۷ درصد رسیده است. یعنی از ۴ نفر یک نفر فشار خون دارد و اکثر آنها از مشکل خود مطلع نیستند.

 

ساعت : 11:31 -  روز  : سه شنبه  - 21 /  6 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :314

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 

مسابقه عکس قلب سالممسابقه اینترنتی قلب سالم


آموزش تصویری احیای قلب

با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید

 

آموزش پیشگیری سلامت قلب

درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم

اندازهگیری استرس

آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد !

 

  

بهینه سازی وب سایت - طراحی پرتال ورود