اخبار قلب

افراد چاق 5/2 برابر بیشتر در معرض ابتلا به بیماری قلبی عروقی می باشند

عضو هیأت علمی دانشگاه خوراسگان در همایش علمی ورزشی داوطلبین سلامت دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: افراد چاق از نظر ابتلا به امراض قلبی - عروقی 5/2 برابر بیشتر از افراد معمولی در معرض خطر مرگ ومیر می باشند.

به گزارش خبرنگار وبدا در کاشان، دکتر فرزانه تقیان با اشاره به اینکه پیاده روی بهترین ورزش برای بیماران قلبی عروقی است، گفت: این بیماران باید پیاده روی را ابتدا با 2 تا 5 دقیقه شروع کرده و سپس روزانه یک تا 2 دقیقه به آن اضافه کنند تا به 30 تا 45 دقیقه برسد.

وی تصریح کرد: شدت ورزش بیماران قلبی عروقی باید به حدی باشد که دچار احساس تنگی نفس، خستگی شدید، سرگیجه و درد سینه نشوند و این بیماران باید از ورزش در آب و هوای بسیار گرم و مرطوب پرهیز کنند.

وی با اشاره به خودداری این بیماران از انجام فعالیت های ورزشی در صورت ابتلا به بیماری های شایع نظیر سرماخوردگی تا زمان بهبودی بیان کرد: سکته و بیماری های قلبی، دیابت، سرطان، فشار خون بالا، چربی خون بالا، اختلالات تنفسی، مشکلات مفصلی – استخوانی به ویژه در زانو، کمر و لگن، بیماریهای کبدی و صفراوی (بخصوص سنگ کیسه صفرا)، احساس محرومیت اجتماعی (البته در چاقی های شدید) و ... از عوارض چاقی است.

عضو هیأت علمی دانشگاه اظهار داشت: فعالیت بدنی از طریق فرآیندهای متعددی از جمله افزایش حجم خون، افزایش حجم ضربه ای، کاهش فشار خون، افزایش مدافعان آنتی اکسیدانی و تغییر چربی های خون میتواند به طور غیر مستقیم بر دستگاه قلبی عروقی تاثیر مثبت داشته باشد.

دکتر تقیان با اشاره به اثرات ضدالتهابی ورزش گفت: تمرین نقش مهمی در کاهش شاخص های التهابی در انسان دارد و تمرینات هوازی میتواند راهکار مناسبی در مقابله با عوامل التهابی و خطرزای قلبی عروقی باشد.

وی در پایان افزود: میزان مرگ و میر در اثر سکته قلبی در میان ورزشکاران 25 درصد کمتر از افراد غیرورزشکار و عادی می باشد.

ساعت : 14:27 -  روز  : چهار شنبه  - 8 /  9 / 1391 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :1797

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 

مسابقه عکس قلب سالممسابقه اینترنتی قلب سالم


آموزش تصویری احیای قلب

با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید

 

آموزش پیشگیری سلامت قلب

درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم

اندازهگیری استرس

آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد !

 

  

بهینه سازی وب سایت - طراحی پرتال ورود