اخبار قلب

روابط عمومی انجمن آترواسکلروز ایران:

انجمن قلب آمریکا گایدلاین جدیدی برای مدیریت واکنش های بالینی داروهای قلبی از جمله استاتین ها منتشر کرد.

انجمن قلب آمریکا (AHA) بیانیه علمی جدیدی برای مدیریت واکنش های بالینی قابل توجه داروها از جمله استاتین ها و سایر داروهای مورد استفاده در درمان بیماری های قلبی عروقی، از جمله داروهای ضد آریتمی و مسدود کننده های کانال کلسیم و وارفارین و سایر داروهای پایین آورنده چربی, مانند fibrates را منتشر کرده است.

جم فیبروزیل توصیه نمی شود، ولی منع همیشگی وجود ندارد.

در بیانیه جدید که آنلاین در مجله گردش خون قلب (circulation) منتشر شد، توصیه هایی برای بیماران تحت درمان استاتین که ممکن است نیاز به سایرداروهای کاهش چربی مانند fibrates داشته باشند را فراهم می کند. به طور مثال زمانی که مورد نیاز تجویز همزمان استاتین ها و ,fibrates fenofibrate یا fenofibric اسید به جم فیبروزیل ترجیح داده میشود، اما اگر جم فیبروزیل باید استفاده شود، Lovastatin و pravastatin باید اجتناب شود. تجویز هم زمان با atorvastatin pitavastatin, و rosuvastatin " قابل قبول" است با توجه به اینکه این داروها را کمتر از استاتین های دیگر با جم فیبروزیل واکنش نشان میدهند.

عوامل ضد آریتمی و نارسایی قلبی

 انجمن قلب آمریکا (AHA) داروهای قلب توصیه هایی در استفاده از عوامل ضد آریتمی مانند آمیودارون، dronedarone، همچنین دیگوکسین ارائه میدهد. از جمله این توصیه ها کاهش دوز لووستاتین و سیمواستاتین هنگام تجویز با آمیودارون است (به ترتیب حداکثر 40 و 20 میلی گرم در روز )، اگر چه در صورت مانیتور منظم نشانه های مسمومیت ماهیچه ای دوزهای بالاتری نیز می تواند استفاده شوند . دوز مصرف لووستاتین و سیمواستاتین با dronedarone , 10 میلی گرم در روز شود .

جامعه بین المللی قلب و پیوند ریه مصرف استاتین ها 1-2 هفته بعد از پیوند را توصیه میکند . در این رابطه توصیه هایی را جهت استفاده همزمان استاتین ها با سیکلوسپورین everolimus , sirolimus یا تاکرولیموس را ارائه نموده است . درمان ترکیبی با لووستاتین و سیمواستاتین و pitavastatin "مضر" در نظر گرفته می شود و باید اجتناب شود, اما rosuvastatin ,آتورواستاتین fluvastatin یا pravastatin، البته با محدودیت های دوز, میتوان گزینه ی درمان محسوب می شود.

 

  

ساعت : 13:37 -  روز  : شنبه  - 1 /  8 / 1395 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :1659

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 

مسابقه عکس قلب سالممسابقه اینترنتی قلب سالم


آموزش تصویری احیای قلب

با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید

 

آموزش پیشگیری سلامت قلب

درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم

اندازهگیری استرس

آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد !

 

  

بهینه سازی وب سایت - طراحی پرتال ورود