اخبار قلب

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام خمینی (ره)

انجام یکی از اعمال جراحی قلب به صورت بسته در مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره)

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) ،برای اولین بار در ایران یکی از پیچیده ترین و پر ریسک ترین اعمال جراحی قلب به صورت بسته با همکاری فوق تخصص جراحی قلب از کشور اتریش در هفته اول مهرماه 95 با موفقیت در مجتمع انجام شد.

عفونت پیس میکر و دفیبریلاتورهای قلبی یکی از سخت ترین بیماریهای مرتبط با سیستم قلبی و عروقی است که همراه با مرگ و میر بالایی در مبتلایان می باشد.

تاکنون درمان این بیماران مبتنی بر درمان آنتی بیوتیکی و عمل باز جراحی قلب بوده است که اکنون برای اولین بار در ایران با همکاری Professor Cesar khazen فوق تخصص جراحی قلب از کشور اتریش در دو بیمارLead extraction (خروج لیدپیس میکرو ICDبه صورت بسته) با موفقیت در مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) انجام شد.

در این روش بعد از باز کردن محل ژنراتور، به روش اندوراسکولار، لیدهای پیس میکروICD در چند مرحله از بدن بیمار خارج می شوند.

تیم معالج شامل دکتر مسعود اسلامی فلوشیپ الکتروفیزیولوژی قلب، دکتر کیانوش صابری فلوشیپ بیهوشی قلب، دکتر کسری کروندیان متخصص بیهوشی و دکتر رضا ملازاده فلوشیپ الکتروفیزیولوژی قلب بودند.

این جراحی با همکاری و مساعدت رییس بیمارستان امام، دکتر مهرداد صالحی فوق تخصص جراحی قلب، دکتر جلیل مکارم معاون درمان مجتمع، منیرشاهرخی سرپرستار و سایر کارکنان کت لب میسر شد.

ساعت : 11:21 -  روز  : شنبه  - 17 /  7 / 1395 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :8817

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 

مسابقه عکس قلب سالممسابقه اینترنتی قلب سالم


آموزش تصویری احیای قلب

با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید

 

آموزش پیشگیری سلامت قلب

درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم

اندازهگیری استرس

آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد !

 

  

بهینه سازی وب سایت - طراحی پرتال ورود