اخبار قلب

وزیر بهداشت در هجدهمین کنگره تازه های قلب و عروق:

بیماری های قلبی عامل اصلی مرگ و میر در جهان/ نقش مهم شبکه های بهداشتی در پیشگیری از بیماری های قلبی

دکتر هاشمی اعلام کرد: هدف بلندمدت ما کاهش ۲۵درصدی میزان مرگ و میر بر اثر بیماری های قلبی در ۱۰ سال آینده است.

به گزارش آوای سلامت، دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت در مراسم افتتاحیه هجدهمین کنگره سراسری تازه های قلب و عروق گفت:متاسفانه آمار مرگ و میر جهانی بر اثر بیماری های قلبی در جهان بالاست و ما نیز از این موضوع مستثنی نیستیم.

دکتر هاشمی با اشاره به اهمیت کار متخصصان قلب و حوزه های مرتبط در نجات جان مردم افزود: در واقع این گروه از نجاتبخش ترین گروه های پزشکی در خدمت به مردم هستند.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: رشته قلب در طول تاریخ پزشکی نوین همواره در مرز دانش حرکت کرده و خدمات بسیاری را به مردم ارایه داده است.

وی همچنین به هدف گذاری دولت در کنترل بیماری های قلبی عروقی اشاره کرد و گفت: کارهای خوبی در سه سال اخیر در این حوزه انجام شده که یکی از آنها افزایش ۵۰ درصدی تخت های ویژه بیمارستانی بوده است که نقش مهمی در ارایه خدمات به بیماران دارد.

دکتر هاشمی همچنین با اشاره به تجهیز بیمارستانها به تجهیزات ویژه بیماران قلبی عروقی یادآور شد: یکی دیگر از اقدامات مهم ما در این زمینه افزودن دو قلم از داروهای موثر در درمان بیماری های حاد قلبی به فهرست دارویی کشور و مهم تر از آن تحت پوشش بیمه درآوردن این داروها بوده است.

وزیر بهداشت در ادامه گفت: هدف بلندمدت ما کاهش ۲۵درصدی آمار مرگ و میر در کشور بر اثر بیماری های قلبی عروقی در طول ۱۰ سال آینده است.

وی همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود در هجدهمین کنگره سراسری تازه های قلب و عروق عنوان کرد: با وجود تمام تلاش های انجام شده در زمینه کنترل بیماری های قلبی و عروقی باید گفت که مهم ترین و اصلی ترین کار در این زمینه پیشگیری است که شبکه بهداشتی می تواند نقش مهمی در این زمینه داشته باشد.

وزیر بهداشت با اشاره به دستاوردهای وزارت بهداشت در سه سال گذشته در گسترش شبکه بهداشتی و مراکز بهداشت از روستاها به حاشیه شهرها و پس از آن به مراکز شهرها، ابراز امیدواری کرد که بتوان تمام جمعیت کشور را تحت پوشش این شبکه درآورد.

دکتر هاشمی در پایان با قدردانی از فعالیت های برگزارکنندگان کنگره تازه های قلب و عروق و انجمنهای مرتبط با این حوزه تاکید کرد که وزارت بهداشت می کوشد تا هم از بخش خصوصی و هم بخش دولتی در بخش تجهیزات حمایت کند.

ساعت : 7:44 -  روز  : پنج شنبه  - 25 /  6 / 1395 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :868

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 

مسابقه عکس قلب سالممسابقه اینترنتی قلب سالم


آموزش تصویری احیای قلب

با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید

 

آموزش پیشگیری سلامت قلب

درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم

اندازهگیری استرس

آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد !

 

  

بهینه سازی وب سایت - طراحی پرتال ورود