اخبار قلب

بیماران کووید ۱۹ در معرض ۲۰ بیماری قلبی عروقی هستند

بر اساس نتایج یک مطالعه جدید، افرادی که به کووید ۱۹ مبتلا می شوند، پس از آلوده شدن با خطر بیشتر ابتلا به ۲۰ بیماری مختلف قلبی و عروقی روبرو هستند.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از وب مِد، این مطالعه نشان داد حتی افرادی که به خاطر ابتلاء به کووید ۱۹ خفیف در بیمارستان بستری نشده بودند، نسبت به افرادی که هرگز مبتلا به این بیماری نشده بودند، بیشتر دچار بیماری قلبی عروقی شدند.
اثرات طولانی مدت می‌تواند شامل نارسایی قلبی، سکته مغزی، تپش نامنظم قلب، لخته شدن خون، بیماری‌های عروق خونی و اختلالات التهابی قلب مانند پریکاردیت و میوکاردیت باشد.
محققان داده‌های بیش از ۱۱ میلیون آمریکایی را در پایگاه‌های داده مراقبت‌های بهداشتی ملی که بین مارس ۲۰۲۰ تا ژانویه ۲۰۲۱ مبتلا به کووید ۱۹ بودند، بررسی کردند. آنها خطرات و چشم‌انداز یک ساله را برای ۲۰ بیماری قلبی عروقی تخمین زدند.
افرادی که یک سال قبل مبتلا به کووید ۱۹ بودند، در مقایسه با کسانی که به ویروس کرونا مبتلا نشده بودند، به طور قابل توجهی در معرض خطر ابتلاء به هر ۲۰ بیماری مختلف قلبی و عروقی بودند. این خطر با شدت کووید ۱۹ افزایش یافت و در میان حدود ۱۷,۰۰۰ بیماری که در بیمارستان بستری شده بودند و ۵,۴۰۰ بیماری که در بخش‌های مراقبت‌های ویژه تحت درمان بودند، حتی بیشتر شد.
به گفته محققان: «ما افزایش خطر ابتلاء به مشکلات قلبی عروقی را در افراد مسن و در جوانان، در افراد دیابتی و بدون دیابت، در افراد چاق و افراد بدون چاقی، در افرادی که سیگار می‌کشیدند و هرگز سیگار نمی‌کشیدند، مشاهده کردیم.»
اکنون دانشمندان در حال بررسی چگونگی آسیب کووید ۱۹ به قلب و عروق خونی و افزایش خطر ابتلاء به بیماری‌های قلبی عروقی هستند. ویروس کرونا ممکن است در طول عفونت مستقیماً به عضلات قلب حمله کند، باعث التهاب در سلول‌هایی شود که داخل قلب و عروق خونی را پوشانده‌اند و منجر به التهاب کلی شود که به قلب و عروق آسیب می‌رساند
 
منبع : انجمن قلب ایران 
 

ساعت : 12:42 -  روز  : دو شنبه  - 12 /  2 / 1401 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :360

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 

مسابقه عکس قلب سالممسابقه اینترنتی قلب سالم


آموزش تصویری احیای قلب

با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید

 

آموزش پیشگیری سلامت قلب

درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم

اندازهگیری استرس

آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد !

 

  

بهینه سازی وب سایت - طراحی پرتال ورود