اخبار قلب

محققان انگلیسی می گویند؛

ارتباط بیماری روانی با افزایش مرگ های قلبی عروقی

طبق یک مطالعه جدید، افراد مبتلا به بیماری های روانی شدید، از جمله اسکیزوفرنی، در مقایسه با جمعیت عمومی، با سطح بالاتری از مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی روبرو هستند.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از ساینس دیلی، تحقیقات قبلی میزان بروز و مرگ و میر بیشتر ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی را در افراد مبتلا به بیماری‌های روانی شدید شناسایی کرده بود، اما مشخص نبود که آیا این ارتباط در طول زمان تغییر می‌کند یا خیر.
مطالعه جدید شامل بررسی سیستمیک و متاآنالیز ۱۰۸ مطالعه قبلی شامل بیش از ۳۰ میلیون شرکت کننده در کشورهای با درآمد بالا بود که همگی در سنین ۱۶ تا ۶۵ سال در مراحل ابتدایی اختلال روانپزشکی بودند.
این مطالعه نشان داد که به طور کلی، میزان مرگ و میر مرتبط با قلب و عروق برای افراد مبتلا به بیماری روانی شدید حدود دو برابر جمعیت عمومی است.
افراد مبتلا به اسکیزوفرنی نسبت به افراد مبتلا به اختلال دوقطبی در معرض خطر بیشتری قرار دارند، اما این تفاوت در همه انواع بیماری‌های روانی شدید و مرگ و میر عروق مغزی و قلبی وجود دارد.
به گفته محققان، تحقیقات بیشتری برای درک دلایل خطر ابتلای بالاتر و ارزیابی اینکه چرا ممکن است در دهه‌های اخیر بدتر شده باشد، مورد نیاز است.
افزایش خطر نسبی تشخیص بیماری قلبی عروقی در دهه‌های اخیر ممکن است نتیجه نابرابری در شیوع سیگار بین افراد مبتلا به مشکلات روانی و جمعیت عمومی یا افزایش استفاده از داروهای ضد روان پریشی باشد.
محققان می‌گویند داروهای نسل آنتی‌سایکوتیک‌ها اثرات متابولیکی بدتری هم دارند
 

ساعت : 12:27 -  روز  : دو شنبه  - 12 /  2 / 1401 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :380

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 

مسابقه عکس قلب سالممسابقه اینترنتی قلب سالم


آموزش تصویری احیای قلب

با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید

 

آموزش پیشگیری سلامت قلب

درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم

اندازهگیری استرس

آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد !

 

  

بهینه سازی وب سایت - طراحی پرتال ورود