اخبار قلب

بیماران قلبی کمتر کلسیم دریافت کنند

رییس انجمن آترواسکلروز ایران توضیح داد:کلسیم عنصر ارزشمند در ساخت سلول های عضلانی است در سلول های مسیر عصبی نقش ویژه دارد و در آنزیم ها و ساخت پروتئین نقشی اساسی دارد و از منابع تشکیل استخوان است. مواد لبنی و سویا و ماهی سرشار از کلسیم هستند.
 
قاسمی افزود :مکمل کلسیم ویتامین دی است. مصرف کلسیم یک تا ۱۸ سالگی متوسط ۳ گرم در روز است و از ۲۰ تا ۵۰ سالگی ۲.۵ گرم و در ۵۰ سالگی به بالا ۲ گرم است و نباید بیشتر از این حجم مصرف کنیم. ویتامین دی و پاراتورمون باید در بدن وجود داشته باشد که کلسیم دریافتی روی استخوان بنشیند. اگر این دو ماده در بدن کم باشد کلسیم کارکرد خود را از دست می دهد.
 
رییس انجمن آترواسکلروز ایران تأکید کرد:درباره کلسیم تناقضات پزشکی در مصرف وجود دارد. مقالات زیادی در این مورد نوشته شده اما یک مقاله جمع بندی به این نتیجه اشاره می کند که باید در میزان دریافت کلسیم در بیماران قلبی توجه کنیم و این بیماران باید کلسیم کمتری دریافت کنند. این در شرایطی است که بیمار در شرایط ویژه به کلسیم نیازی نداشته باشد. افردی که دچار تنگی جداره رگ قلب هستند بخصوص باید در مصرف کلسیم دقت کنند. کلسیم یکی از عوامل تشکیل لخته هم هست اما باید یادمان باشد این لخته یک عنصر دفاعی نیز محسوب می شود و وقتی دست می بُرد لخته جلوی خونریزی را می گیرد از اینرو باید در مصرف کلسیم تعادل رعایت شود.
 
قاسمی یادآور شد :افردی که دچار بیماری قلبی و عروقی هستند حتماً دریافتی کلسیم روزانه را محاسبه کنند و فراتر از میزان ۱۰۰۰ میلی گرم مصرف کلسیم نداشته باشند. افردی که ثابت شده کلسیم در جداره رگ دارند باید توجه بیشتری داشته باشند و کاهش دریافتی کلسیم روزانه را مد نظر قرار دهند.
 
او بیان کرد:درباره ویتامین دی به این نتیجه رسیدیم که آقایان ۶۰۰ واحد ویتامین دی در روز لازم دارند و خانم ها ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ واحد.کلسیم به ویژه در دوران شیردهی بانوان نباید کمتر از میزان نرمال باشد اما بعد از دوراه یائسگی به دلیل پوکی استخوان شروع می شود میزان مصرف کلسیم باید بیشتر شود. کلسیم یا باید با منیزیم باشد یا با ویتامین دی که عوارض نداشته باشد.
 
منبع : انجمن آترو اسکلروزیس ایران

ساعت : 10:31 -  روز  : چهار شنبه  - 13 /  11 / 1400 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :453

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 

مسابقه عکس قلب سالممسابقه اینترنتی قلب سالم


آموزش تصویری احیای قلب

با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید

 

آموزش پیشگیری سلامت قلب

درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم

اندازهگیری استرس

آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد !

 

  

بهینه سازی وب سایت - طراحی پرتال ورود