اخبار قلب

ارتباط بین بی خوابی و حمله قلبی

محققین مدت هاست که می دانند بین بی خوابی و حمله قلبی ارتباط وجود دارد. اینک، آن ها زنجیره ای از واکنش های شیمیایی را شناسایی کرده اند که نشان می دهد که بی خوابی موجب می شود که سلول های سفید خون پلاک های مسدود کننده شریانی را ایجاد کنند که منجر به بیماری های قلبی عروقی می شوند.
 
مک آلپاین و همکارانش در بیمارستان عمومی ماساچوست سال هاست که روی ارتباط بین بی خوابی و مکانیسم های ایمنی و التهابی دخیل در آترواسکلروزیس مطالعه می کنند.
آترواسکروزیس که آن را تصلب شرایین نیز می نامند، ویژگی کلیدی بیماری های قلبی است که به میزان زیادی از مشکلات التهابی منشا می گیرد. این بیماری با افزایش سن و رسوب پلاک های چربی در دیواره عروق خونی، نازک شدن آن ها و تداخل در جریان خون مشخص می شود.
 
در این مطالعه  که کم خوابی یا بی خوابی منجر به کاهش تولید پروتئینی به نام hypocretin در ناحیه هیپوتالاموس مغز می شود که مسئول بیداری، سطح انرژی و الگوهای خواب است.
سطح پایین hypocretin مغز استخوان را تحریک می کند که پروتئینی ثانویه دیگری به نام فاکتور تحریک کننده کلونی ۱ (CSF-1) را تولید کند که آن هم به سلول های بنیادی مغز استخوان پیام می دهد که سلول های سفید خونی بیشتری تولید کنند و در نتیجه پاسخ های ایمنی و التهابی را افزایش می دهد و مشخص گردید که پلاکهای تشکیل شده در عروق بیشتر و بزرگتر می باشد .
با برطرف شدن بی خوابی باعث کاهش تشکیل پلاک می شود .
 
منبع : انجمن آترواسکلروزیس
 
 

ساعت : 12:3 -  روز  : سه شنبه  - 2 /  6 / 1400 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :57

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 

مسابقه عکس قلب سالممسابقه اینترنتی قلب سالم


آموزش تصویری احیای قلب

با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید

 

آموزش پیشگیری سلامت قلب

درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم

اندازهگیری استرس

آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد !

 

  

بهینه سازی وب سایت - طراحی پرتال ورود